Hakkımızda

İFTAM Analiz ulusal ve küresel düzeyde siyaset, tarih, toplum, ekonomi, hukuk, edebiyat, sanat, kültür, sağlık gibi insan ve topluma dair tüm alanlarda tarihi ve güncel meseleler üzerinde analizler yaparak fikir, veri ve bilim üretme amacıyla kurulan bir makale platformudur. İçerikler daha çok İFTAM bünyesinde eğitim hayatlarına devam öğrencilerimizin yazdığı yazılardan oluşmaktadır. Yayınlanan yazı ve yorumlar yazarların sorumluluğundandır.

İFTAM Sosyal Araştırmalar – Ülkemizin başta aile, eğitim, gündelik hayat, evlilik, kadın-erkek ilişkileri ve şiddet olmak üzere toplumsal meseleleri üzerinde araştırmalar yapmak, raporlar hazırlamak ve çözüm önerileri üretmek amacıyla kurulmuştur. Bu bağlamda kamuoyu araştırmaları, raporlar ve dosya konuları hazırlamak, çalıştaylar ve sempozyumlar organize etmenin yanı sıra kamuoyunu aydınlatmaya yönelik broşürler/sayfalar ve risaleler yayımlar.

İFTAM Akademi – Lisans düzeyi üniversite öğrencilerine yönelik, sosyal bilimler ve temel İslâmî İlimler alanlarında verdiği 4 yıllık eğitim programıdır. Cumartesi günleri tam gün işlenen zorunlu derslerin yanı sıra, hafta içleri İngilizce ve Arapça dil eğitimi, seçmeli dersler ve branş çalışma grubu dersleri verilmektedir. Programımızda ayrıca her ay bir düşünce kitabı müzâkere edilmekte ve yine her ay İFTAM konferansları düzenlenmektedir.